Imieniny: Franciszka, Kazimiery i Ruty

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Koncert Parada Gwiazd Telewizji TVS

Data wydarzenia: 
17-09-2017 18:30
Adres wydarzenia: 

Sieradzkie Centrum Kultury

CENA BILETU: 60 ZŁ

Wystąpią:

Metrum

Teresa Walerjańska

Bernadeta Kowalska

Kola & Jula

Duo Fenix

Wydarzenie poprowadzą:

Nina Nocoń oraz Dariusz Niebudek

Zespół  METRUM  Reni & Marco występuje od 1998 roku w składzie Teresa Dzięcioł – vocal i Marek Halup - vocal i gitara. Jakiś czas temu na rynku ukazała się ich pierwsza płyta pt. "SERIES  HITPARADE". Są to największe niemieckie przeboje śpiewane przez wykonawców w języku niemieckim. Zespół często gości za granicą, śpiewając międzynarodowe standardy i to w 5 językach.

METRUM wykonuje muzykę popularną, prezentując najwyższy poziom warsztatowy. Ich własne kompozycje zawsze są znakomicie zaaranżowane. Wielką popularność zdobyły piosenki "Cukiernik", jak również "Lady Anita"-  zaśpiewane w śląskiej gwarze i zabarwione szczyptą regionalnego humoru – które to podbiły serca wielu Ślązaków. Długo gościły m. in. na Śląskiej Liście Przebojów TVP 3.

 

TERESA WALERJAŃSKA ukończyła państwową szkołę muzyczną II stopnia klasy skrzypiec i altówki oraz wydział wokalny klasy śpiewu solowego. Była altowiolistką filharmonii zabrzańskiej, z którą koncertowała w kraju i za granicą (m. in. W dawnym Związku Radzieckim, Czechosłowacji, Niemczech, Japonii, na Węgrzech. W latach 2000-2013 była także wokalistką kapeli Kamraty. Wydała 6 płyt, które cieszą się dużą popularnością. Obecnie występuje solo z autorskim programem o tematyce cygańskiej.

 

BERNADETA KOWALSKA pochodzi z Miasteczka Śląskiego. Od 2006 roku jest liderką i wokalistką zespołu „Bernadeta Kowalska i przyjaciele”. W swoim dorobku ma już 6 płyt, około 20 teledysków emitowanych przez regionalne stacje telewizyjne, a jej piosenki usłyszeć można na antenie licznych rozgłośni radiowych i internetowych. Artystka została ponadto nagrodzona „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego” oraz Nagrodą Burmistrza Miasteczka Śląskiego w dziedzinie kultury.

KOLA&JULA, czyli Kornelia Maroszek i Justyna Gawlik-Sosna.

Obie z muzyką związane są od najmłodszych lat.

Kornelia uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej w Rybniku. Śladami rodziców stanęła w późniejszym czasie na deskach Ludowego Zespołu Pieści i Tańca Śląsk, gdzie zdobyła gruntowne wykształcenie wokalne pod skrzydłami solistki operowej Anny Kościelniak. Ukończyła studia muzyczne na wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach / filia w Cieszynie. Obecnie jest prezenterką telewizyjnego programu „Szlagierowy Koncert Życzeń” w TVS – Silesia oraz wokalistką w duecie Kola&Jula.

Justyna po raz pierwszy wystąpiła mając 3 lata. Jest laureatką wielu wojewódzkich i ogólnopolskich przeglądów wokalnych, a także wielokrotną zwyciężczynią konkursów recytatorskich. Do 2007 roku była solistką zespołu „Kapela ze Śląska Józka Poloka”. Jest absolwentką Policealnego Studium Zawodowego wokalno-baletowego w Gliwicach oraz studentką Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.  

Obie wokalistki są także prezenterkami telewizyjnego programu „Szlagierowy Koncert Życzeń” w TVS – Silesia.

 

Zespół „DUO FENIX”- w składzie: Krystyna Dubik i Waldemar Kołaczyk istnieje od 1993 r. Od 2002 roku występują w duecie pod dwoma nazwami- „DUO FENIX – DWA FYNIKI”. Fani zespołu cenią przede wszystkim utwory takie, jak: „Przeznaczenie”, „Kwiatuszku”, „Nasz Papa”, „Nojpiykniejsze miejsce”. Największą popularność przyniosła muzykom piosenka „Życzymy szczęścia”, która przez ponad półtora roku znajdowała się w pierwszej dziesiątce „Listy Śląskich Szlagierów” TVS. Utwory „Duo Fenix” są emitowane w licznych rozgłośniach radiowych, a teledyski zobaczyć w programach Telewizji Opole, Katowice, trwam, Polsat oraz TV Silesia.