Imieniny: Danieli, Bohdana i Julii

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Oferta inwestycyjna

    

     Aktywna polityka na rynku nieruchomości oraz stworzenie przyjaznego klimatu inwestycyjnego pozwoliły na przygotowanie w Sieradzu kompleksowej oferty dla potencjalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim na pozyskaniu nowych inwestorów (Asclepios S.A., Schnee Polska Sp. z o.o - zakład produkcji podzespołów do AGD, Ceramika Tubądzin III - Zakład Produkcji Płytek Ceramicznych w Sieradzu, Zarecki Foods  - Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego, Jeronimo Martins Dystrybucja S.A. - Centrum Logistyczne "Sieradz"). Miasto oferuje również ulgi i preferencje inwestycyjne w postaci zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej oraz w podatku dochodowym w ramach inwestycji lokalizowanych na terenach objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Dzięki temu prowadzone są również reinwestycje lokalnych przedsiębiorstw (Medana S.A., Cornette Underwear, Scanfil Poland).

     Na ofertę Sieradza składają się zarówno tereny zlokalizowane w Miejskich Strefach Gospodarczych, jak i Podstrefie Sieradz Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. z dostępem do drogi ekspresowej S-8.

W przygotowaniu nowa oferta inwestycyjna na rok 2019.
  
     Ze względu na atrakcyjne położenie na szczególną uwagę zasługuje Miejska Strefa Gospodarcza "MSG Elewator", zlokalizowana przy ul. Sienkiewicza i ul. Sosnowej. Ten 39 hektarowy teren o funkcji przemysłowej i produkcyjno-składowej idealnie nadaje się pod logistykę bądź duże inwestycje przemysłowe. Niewątpliwie znacznym atutem tej lokalizacji jest również to, że w odległości ok 400 m zlokalizowany jest łącznik do węzła „Sieradz-Wschód” drogi ekspresowej S-8, która przebiega w odległości 1,3 km. Teren posiada również aktualny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Miasto Sieradz jest właścicielem ponad 8ha nieruchomości.

      Na prawie 15 ha, w 2012 roku wybudowane zostało Centrum Logistyczne "Sieradz" firmy Jeronimo Martins Polska S.A. - właściciela sieci "Biedronka", która jako pierwsza doceniła atrakcyjność tego terenu. W ramach inwestycji powstało łącznie ponad 300 nowych miejsc pracy. Inwestor wybudował budynek magazynowy oraz administracyjny o łącznej powierzchni prawie 30.000 m2 (wielkość kilku boisk do piłki nożnej). Obsługa załadunkowo-rozładunkowa odbywa się na prawie 70 rampach, które zapewniają dostęp do każdego „podmagazynu”. Nowy obiekt obsługuje 180 placówek i działa w promieniu około 100 km.

     Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajmuje powierzchnię blisko 1500 ha i obejmuje swoim zasięgiem województwo łódzkie, wschodnią część województwa wielkopolskiego i zachodnią część województwa mazowieckiego. Oferuje zlokalizowane w centrum Polski, świetnie skomunikowane, atrakcyjne tereny pod inwestycje przemysłowe i wybrane usługi. Duży wybór działek inwestycyjnych, ulgi podatkowe oraz profesjonalne doradztwo w zakresie pomocy publicznej na inwestycje sprawiają, że Łódzka Strefa jest idealnym miejscem dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwojem działalności.

Obecnie wszystkie tereny inwestycyjne objęte statusem specjalnej strefy ekonomiczne w Sieradzu zostały zainwestowane, a Miasto Sieradz przygotowuję nową ofertę nieruchomości.