Imieniny: Jarosława, Marka i Wiki

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Granty dla aktywnych

Masz pomysł na inicjatywę lokalną? Reprezentujesz młodą organizacją stawiającą pierwsze kroki w działaniach społecznych? Uwaga - startuje konkurs specjalnie dla Ciebie! Od 8 maja 2017 roku rozpoczyna się nabór wniosków na mikrogranty skierowany do społeczników i organizacji pozarządowych działających na rzecz Sieradza pod nazwą „Program mikrograntów na realizację zadań z zakresu inicjatyw lokalnych”.

DLA KOGO KONKURS?

Udział w konkursie mogą wziąć organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe terenu Sieradza działające na rzecz Miasta.

O JAKIE MIKROGRANTY MOŻEMY APLIKOWAĆ?

W ramach konkursu organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i samopomocowe mogą starć się o mikrodotacje i środki na wsparcie lokalnych przedsięwzięć w wysokości od 500 zł do 5000 zł !

JAKIE INICJATYWY MOŻNA PODEJMOWAĆ?

Celem „Programu mikrograntów na realizację zadań z zakresu inicjatyw lokalnych” i konkursu jest zwiększenie społecznej aktywności mieszkańców Sieradza poprzez realizację inicjatyw lokalnych.  Przez cały czas trwania konkursu jego uczestnicy mogą liczyć na pomoc doradców i animatorów. O dyżurach doradców będziemy informować na stronach internetowych. Kontakt do doradcy:

Krzysztof Smug – ksmug@opus.org.pl

Nadina Milewska – nmilewska@opus.org.pl  

CZAS REALIZACJI DZIAŁAŃ W RAMACH PROGRAMU:  od 12.06.2017r. – 13.12.2017r.

JAK ZDOBYĆ GRANT?

Wnioski składane będą na formularzach wniosków udostępnionych na stronach www organizatorów, na których znajda się również szczegółowe  informacje o konkursie: Regulamin Konkursu, Karty Ocen, Wzór sprawozdania. 

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:  od 8 maja 2017 r. do 26 maja 2017 r. do godz. 16.00.

więcej informacji:

www.grantnalepszystart.pl

www.opus.org.pl

www.rada-lodzkie.org.pl

Pliki do pobrania: