Imieniny: Amielii, Idalii i Leopolda

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Bezpieczne Mistrzostwa 2012

  „Bezpieczne Mistrzostwa 2012” to przedsięwzięcie zakładające organizację w województwie łódzkim w 2012 roku Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Sił Zbrojnych. Pomysł powstał w Sieradzu w 2008 r. i doprowadził do organizacji jeszcze w tym samym roku Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych, jako inicjatywy promującej docelową ideę.

     W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące m.in. Wojsko Polskie, Straż Pożarną, Policję czy Ratownictwo Medyczne. Druga edycja imprezy odbyła się rok później. W jej trakcie doszło do uroczystego podpisania deklaracji o współpracy przy organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Sił Zbrojnych „Bezpieczne Mistrzostwa 2012” w Sieradzu, Bełchatowie, Pabianicach oraz Wieluniu. Swoje podpisy złożyli przedstawiciele wymienionych miast, a także dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia i Prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Sieradzu. Inicjatywę poparli prezes PZPN Grzegorz Lato, Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak oraz posłowie i senatorowie z regionu łódzkiego. Zgodnie z zapisami deklaracji strony tego porozumienia zobowiązały się powołać Komitet i Biuro Organizacyjne imprezy oraz opracować harmonogram prac na lata 2010-2012.

      Turniej w 2012 r. ma zgromadzić reprezentacje poszczególnych Sił Zbrojnych państw, które zakwalifikują się do mistrzostw Europy w 2012 r. w Polsce i na Ukrainie. Mecze będą rozgrywane dokładnie w takich grupach, jakie zostaną utworzone po losowaniu mistrzostw Europy 2012. Mecze grupowe będą rozgrywane na boiskach wytypowanych miast województwa łódzkiego, a uroczystość otwarcia, zakończenia oraz mecz otwarcia i finał odbędą się w Sieradzu. W ramach mistrzostw odbywać się będą imprezy towarzyszące.
     Ponadto dla drużyn biorących udział w turnieju zostanie opracowany specjalny program turystyczny, w ramach którego w przerwie pomiędzy meczami będą mogły zwiedzać województwo łódzkie.

     Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Sił Zbrojnych "Bezpieczne Mistrzostwa 2012" należy rozpatrywać w trzech wymiarach: sportowym, promocyjno-turystycznym oraz konferencyjnym. W każdym z nich są do osiągnięcia określone cele.

Wymiar sportowy

 • Wyłonienie najlepszej drużyny w Europie wśród służb mundurowych (siły zbrojne),
 • Rozbudowa infrastruktury sportowej w województwie łódzkim,
 • Promocja zdrowego i sportowego stylu życia,
 • Popularyzacja piłki nożnej.

 Wymiar promocyjno turystyczny

 • Promocja Polski jako kraju gościnnego i sprawnego organizacyjnie,
 • Promocja województwa łódzkiego i jego atrakcji turystycznych,
 • Promocja Wojska Polskiego,
 • Zwrócenie uwagi europejskich mediów i kibiców z Europy na województwo i miasta goszczące „Bezpieczne Mistrzostwa 2012”.

Wymiar konferencyjny

 • Zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa podczas imprez masowych,
 • Upowszechnianie dobrych praktyk,
 • Wypracowanie systemowych rozwiązań w związku z organizacją EURO 2012.