Imieniny: Anety, Leokadii i Wiesława

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Zobacz Impuls II

11/10/2018

Po oficjalnej premierze w Łodzi Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna prezentacje pociągu Impuls2 w województwie. Pojazd 13 października będą mogli zobaczyć mieszkańcy Sieradza.

Impuls 2 na dworcu w Sieradzu pojawi się w najbliższą sobotę. Będzie go można oglądać w godzinach od 17:05 do 18:00. W trakcie prezentacji mieszkańcy i pasażerowie ŁKA będą mogli zwiedzić pojazd, sprawdzić jego wyposażenie, a nawet zasiąść na fotelu w kabinie maszynisty. Przygotowano dodatkowe atrakcje takie jak quiz z nagrodami oraz gry i zabawy dla najmłodszych.
Łódza Kolej Aglomeracyjna zamówiła od nowosądeckiej firmy Newag S.A. 14 trzyczłonowych pojazdów Impuls2. To pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, takich jak klimatyzacja, biletomat, bezpłatne wifi, miejsca na rowery. Nowością jest strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc.
Pierwsze cztery pociągi trafią do Łodzi do końca października, a od grudnia będą z nich korzystać mieszkańcy Łodzi i województwa. Impulsy będą wykorzystywane na obecnych trasach ŁKA, a także nowych. ŁKA w grudniu uruchomi nowe połączenie ze Skierniewic do Łowicza. Wraz
z marcową korektą rozkładu jazdy pociągi rozpoczną kursowanie do Tomaszowa Mazowieckiego, Piotrkowa Trybunalskiego i Radomska.
Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł. brutto. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uzyskała dofinansowanie na realizację projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w kwocie 164 586 425,39 zł. Dostawca będzie odpowiedzialny również za utrzymanie pojazdów przez okres 12 lat.

O najnowszych nabytkach ŁKA i połączeniach tego przewoźnika do Sieradza na konferencji prasowej informowali Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego oraz Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.