Imieniny: Danuty, Jana i Janiny

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Zakup defibrylatorów

16/05/2017

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. o.o. w Sieradzu zakupiło dwa defibrylatory, włączając się tym samym do Programu PAD (Publicznego Dostępu do Defibrylacji). Defibrylatory AED znajdują się na terenie Ciepłowni miejskiej przy ulicy Zachodniej nr 2 oraz Spółdzielczej nr 4.

 Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK ) może dotyczyć każdego, niezależnie od wieku. Jedyna skuteczna metoda przywrócenia prawidłowej pracy serca, to wczesna defibrylacja.

Defibrylator pomoże opanować zdenerwowanie, umożliwi rzeczową ocenę sytuacji oraz ułatwi rozpoznanie zagrożeń. Wielu poszkodowanych umiera przed przyjazdem pogotowia ratunkowego. Dlatego nie wolno zwlekać z udzielania pierwszej pomocy – często nie godziny  czy minuty, lecz sekundy decydują o ludzkim życiu.

Dlatego Przedsiębiorstwo,  chcąc zapewnić poczucie bezpieczeństwa zarówno naszym  pracownikom jak i klientom zainstalowało w miejscach łatwo dostępnych dwa defibrylatory AED. Ponadto załoga Przedsiębiorstwa została przeszkolona w sprawnym posługiwaniu się defibrylatorem, jak również w udzielaniu innej  przedmedycznej pomocy.