Imieniny: Eustachego, Faustyny i Renaty

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

09/03/2018

Pozostało już niewiele czasu do 16 marca. To właśnie w tym dniu odbędzie się w całym kraju wojewódzki  etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

W województwie łódzkim na miejsce  Olimpiady wybrano mury gościnnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, czyli słynnego paragrafu.
W zmaganiach na szczeblu województwa łódzkiego  udział wezmą reprezentanci 21 szkół ponadgimnazjalnych, które osiągnęły najlepsze rezultaty spośród 53 zespołów uczestniczących w eliminacjach szkolnych, w tym również uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. St. Żeromskiego w Sieradzu.
Podczas II etapu 3-osobowe zespoły zmierzą się z testem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Do etapu centralnego w Warszawie przejdzie drużyna, która uzyska najlepszy wynik w najkrótszym czasie. Do tych zespołów dołączą jeszcze cztery, które w etapie wojewódzkim uzyskały najwyższe noty.
Na najlepszych w kraju czekają nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy na wyższe uczelnie i dodatkowe punkty w rekrutacji.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych po raz czwarty realizuje projekt dla szkół ponadgimnazjalnych  „Lekcje z ZUS”, którego celem jest propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Zwieńczeniem projektu jest Olimpiada, w której na szczeblu szkolnym, w edycji 2017/2018 wzięło udział 321 szkół w całym kraju.
Dla uczniów zainteresowanych Olimpiadą, ZUS uruchomił w połowie lutego na Facebook’u  oficjalny fanpage o nazwie „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na fanpage’u publikowane są informacje pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.