Imieniny: Michaliny, Michała i Piotra

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Sieradzki Wolonatriusz Roku 2017

05/12/2017

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – trudno wyrazić, jak bardzo ludzie, którzy dobrowolnie, bez chęci rozgłosu czy zdobycia korzyści, są potrzebni. Jest to dobra okazja, by w sposób szczególny podziękować tym, którzy bezinteresownie pomagają innym. Prezydent Paweł Osiewała, podczas uroczystej gali wręczył 17 osobom tytuł „Sieradzki Wolontariusz Roku".

Przedstawiamy osoby, który tytuł otrzymały w tym roku:

Sławomir Balcerzak

Pan Sławomir dzięki swojemu zaangażowaniu skupia setki młodych ludzi i ich rodziców proponując im sport jako alternatywę na spędzenie czasu wolnego. Swoje działania sprowadza do organizacji rozgrywek sportowych, ale także zabawy dla młodych sieradzan.

Anna Bartosik

Pani Anna jest wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od wielu lat. Jako szef sztabu skupia wokół siebie ogromne grono młodych ludzi, ich rodziców i nauczycieli.

Jednak najistotniejsze jest to, że swoją postawą zaszczepia wśród młodych ludzi ideę wolontariatu.

Małgorzata Bednarczyk

Pani Małgorzata potrafi pozyskać młodzież do różnych akcji, które mają na celu pomaganie innym. Sama bez najmniejszych oporów angażuje się szczególnie w zbiórki pieniędzy, które zasilają konto i finansowanie działań na rzecz osób dotkniętych stwardnieniem rozsianym.

Ryszard Chrzanowski

Pan Ryszard to bez wątpienia największy ambasador honorowego krwiodawstwa w naszym mieście i czyni to już od ponad 50 lat. Tylko w tym roku zorganizował 5 akcji zbiórki krwi, podczas których oddano ok. 60 litrów tego płynu życia. Wciąż skutecznie agituje młodych ludzi, by stali się dawcami krwi.

Marek Glapiński

Pan Marek to urodzony społecznik, wspaniały organizator przeróżnych imprez integracyjnych w swoim środowisku. Jest na każde zawołanie – tak to określają osoby, który na co dzień widzą jego pracę i jakie ma wspaniałe pomysły.

Anna Grzanka

Pani Anna całe swoje życie pomagała innym, szczególnie kobietom,
z którymi pracowała. Dziś jest na emeryturze, ale jej chęć pomagania innym nie przygasła. Choć siły może już nie te, co kiedyś, ale pasja pozostała. Jej otwartość na innych i życzliwość wciąż przyciągają.

Jakub Jacyszyn

Pan Jakub jest liderem w Sieradzkiej Szlachetnej Paczce.

Anna Jakubowiak

Pani Ania „pozytywna, skromna, pomocna, mimo przeciwności związanych z problemami zdrowotnymi aktywnie pomaga osobom, które potrzebują pomocnej ręki” – tak o niej mówią inni wolontariusze. A ona po prostu stosuje terapię uśmiechem wśród dzieci będących w szpitalu.

Ewa Jaśkiewicz

Pani Ewa promuje książki i czytelnictwo wśród mieszkańców naszego miasta. Wygłasza wykłady i prelekcje, angażuje się w konkursy literackie.

Leonard Klimczak

Pan Leonard jest aktywnym animatorem czasu wolnego działającym na rzecz emerytów i rencistów w naszym mieście.

Katarzyna Kowalczyk

Pani Katarzyna robi wielką rzecz – pomaga niepełnosprawnym dzieciom. Skromna, miła, życzliwa, nigdy nie odmawia pomocy.

Wiesława Kruszek

Pani Wiesława w bezpośrednim kontakcie z drugim człowiekiem i poprzez media społecznościowe propaguje literaturę i piękno naszego języka. Piękna polszczyzna, którą się posługuje jest najlepszą zachęta do propagowania czytelnictwa.

Wojciech Nyziak

Pan Wojciech jest osobą z dysfunkcją wzroku, ale to nie przeszkadza mu by pomagać innym, którzy borykają się na co dzień z tym problemem. Chętnie podaje pomocną dłoń.

Irena Pawelska

Pani Irena swoją energię i zapał przeznacza na rzecz osób uzależnionych od alkoholu, pracując w Sieradzkim Towarzystwie Trzeźwości „Przyjaźń”. Wyznaje zasadę „Pomagając innym, pomagam sobie”.

Ryszard Perka

Pan Ryszard to urodzony społecznik. Jego praca wolontarystyczna koncentruje się przede wszystkim na działaniach nakierowanych na młodych ludzi skupionych na osiedlach, dając im alternatywę na spędzenie czasu wolnego.

Janina Romek

Pani Janina zaangażowała się w prace na rzecz kobiet dotkniętych rakiem piersi. Sieradzki Klub AMAZONKA to naturalne środowisko, w którym działa na rzecz innych.

Wiesława Sujecka

Pani Wiesia jest bez wątpienia liderem promującym walory turystyczne naszego miasta i regionu. Jest przewodnikiem po Sieradzu, organizatorem wycieczek, działa jako społeczny członek redagujący pismo „Na Sieradzkich Szlakach”.

Przejdź do galerii