Imieniny: Amielii, Idalii i Leopolda

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Rower miejski w Sieradzu. Rozpoczęto montaż

10/09/2018

Nextbike Servis rozpoczął montaż systemu roweru miejskiego w Sieradzu. W mieście powstanie w sumie 12 stacji wojewódzkiego roweru publicznego oraz 1 parking rowerowy. 104 rowery, które będą do dyspozycji mieszkańców i gości to efekt współpracy sieradzkiego magistratu z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi.

„Rowerowe Łódzkie”, w ramch którego powstają stacje, jest projektem zlokalizowanym przy trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w 10 miastach regionu. Są to: Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Sieradz, Skierniewice, Zduńska Wola, Zgierz i Pabianice. W sumie Wojewódzki Rower Publiczny to 15 parkingów, 125 stacji rowerowych i 1002 rowery.

Na stacjach będzie można wypożyczyć rower IV generacji, który będzie wyposażony w GPS i terminal umożliwiający wypożyczenie i zwrot roweru. Opłata ma być wzorowana na systemie łódzkiego roweru publicznego, przy czym każdy z partnerów może wprowadzić własne ulgi w opłatach. Najniższe opłaty będą za doprowadzenie roweru do stacji, przy czym wypożyczenie roweru do 20 minut będzie bezpłatne natomiast do 1 godziny kosztować będzie 1,00 zł.

Pod tym linkiem można sprawdzić lokalizację stacji rowerowych w Sieradzu