Imieniny: Klaudyny, Romana i Tomasza

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce U23

03/07/2018

Blisko 400 zawodników ze 111 klubów z całego kraju walczyło na sieradzkim stadionie o medale 35. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce U23.

Dla sieradzkiej publiczności z całą pewnością najmilszym akcentem Mistrzostw był srebrny medal w konkursie trójskoku, który wywalczyła wychowanka MULKS Żeromski Sieradz Agnieszka Bednarek (obecnie AZS Łódź). Dobry występ zanotował także Patryk Pawłowski (MULKS MOS Sieradz), który w biegu na 400 m pł zajął piąte miejsce. Rezultat 53.12, który uzyskał w piegu jest jego rekordem życiowym. 

Wśód zawodników, którzy starotwali w Sieradzu byli Ewa Swoboda i Konrad Bukowiecki. Ewa Swoboda to aktualna Młodzieżowa Mistrzyni Europy z Bydgoszczy w biegu na 100 m. Konrad Bukowiecki to również aktualny Młodzieżowy Mistrz Europy z Bydgoszczy (2017).

Równolegle do zawodów lekkoatletycznych na stadionie, w parku im. Adama Mickiewicza przez dwa dni mistrzostw działało Miasteczko Lekkoatletyczne dla najmłodszych.  Każdy z młodych sportowców otrzymywał okolicznościowy medal.

Organizatorami 35. PZLA Mistrzostw Polski U23 byli: Polski Związek Lekkiej Atletyki, Urząd Miasta Sieradza i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sieradzu.

Szczegółowe wyniki Mistrzostw Polski