Imieniny: Ambrożego, Florentyny i Gawła

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Maj w kinie

17/05/2018

Miejsce: Sieradzkie Centrum Kultury (Teatr Miejski), ul. Dominikańska 19

Bilety dostępne w kasie SCK oraz online na scksieradz.pl

17 maja 2018

15:45 - Kaczki z gęsiej paczki

Bilety: ulgowy 14 zł, normalny 16 zł

17:30 Inne Horyzonty Kina: Whiplash

Bilety: 15 zł

20:00 - Tully

Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł

Wydarzenie na facebooku:

19 maja 2018

16:15 - Kaczki z gęsiej paczki

Bilety: ulgowy 14 zł, normalny 16 zł

18:00 - Śmierć Stalina

Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł

20:00 Tully

Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł

Wydarzenie na facebooku:

 

24, 26 maja 2018

16:30 - Kaczki z gęsiej paczki

Bilety: ulgowy 14 zł, normalny 16 zł

18:15 - Katyń. Ostatni świadek

Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł

 

20:15 - Tully

Bilety: ulgowy 15 zł, normalny 17 zł

Wydarzenie na facebooku:

 

Inne Horyzonty Kina: Whiplash - dramat/muzyczny/ 104 min

Historia młodego i bardzo ambitnego perkusisty (Miles Teller), który za wszelką cenę pragnie dołączyć do czołówki najwybitniejszych artystów muzyki jazzowej. Przeciętność go nie interesuje. Na swojej drodze spotyka profesora Fletchera (J.K. Simmons), mało stereotypowego wykładowcę, któremu bliżej do psychodelicznego sierżanta, niż muzyka jazzowego. „Whiplash" to fantastyczna opowieść o pasji, muzyce, pojedynku wielkich indywidualności i o życiu. Ten obraz  pozostaje jednym z rzadkich filmów o muzykach, w których bohaterem jest również sama muzyka.

Tym razem przed seansem mamy niespodziankę, zapraszamy na rewelacyjny pokaz gry na perkusji. Porozmawiamy też z Konradem Chachułą ze Szkoły Muzycznej, o jego pasji do perkusji i inspiracjach muzycznych.

Kaczki z gęsiej paczki - animacja/91 min

Benek jest dumną gęsią, beztroskim kawalerem i pozwalającym sobie na wszystko lekkoduchem. Zdecydowanie woli podniebne akrobacje i kaskaderskie popisy od ćwiczeń przed czekającą go migracją do ciepłych krajów. Podczas jednego z popisowych przelotów Benka coś idzie nie tak i gąsior wpada prosto w stado kaczątek. W wyniku wypadku dwa pisklaki zostają oddzielone od reszty swoich braci i sióstr a główny bohater ulega kontuzji, która nie pozwala mu na wzbicie się w powietrze. Zamiast dalej latać – zmuszeni będą człapać. Benek musi teraz zadbać o maluchy i wspólnie z nimi wyrusza w podróż życia – przez malownicze góry, wspaniałe jeziora, bambusowe lasy i jaskinie pełne tajemnic.

Śmierć Stalina – dramat/komedia/106 min

Związek Radziecki, rok 1953. Po śmierci Józefa Stalina na Kremlu zaczyna się walka o władzę. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie.

Katyń. Ostatni świadek - thriller/ 97 min

thriller historyczny, który porusza temat zatajania prawdy o jednej z najbardziej haniebnych zbrodni z czasów II wojny światowej – nie tylko w Polsce i ZSRR, ale na całym świecie. Inspiracją dla twórców filmu była biografia naocznego świadka mordu dokonanego na polskich oficerach, Iwana Krwioziercowa (pseudonim Michał Łobody), który przekazywał swoją wiedzę brytyjskiemu dziennikarzowi, po czym zginął w niewyjaśnionych okolicznościach w Wielkiej Brytanii w 1947 roku. Film ma również osobisty wymiar – jego reżyser, Piotr Szkopiak, w Katyniu stracił dziadka.

Tully - komedia/96 min

Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo (wspaniała Charlize Theron) to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully (Mackenzie Davis)... Młoda, piękna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.