Imieniny: Michaliny, Michała i Piotra

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Linearium - nowa atrakcja na osiedlu Klonowe

29/11/2017

Plątanina lin oparta na słupie wysokości 6,0 metrów to nowy obiekt, na który od piątku (24 listopada) wspinać się mogą wszyscy, którzy odwiedzają skwer miejski na oś. Klonowe. Linarium, bo taką nazwę nosi nowa atrakcja, jest przeznaczone nie tylko dla dzieci.

- Jeśli się przyjmie, to nie wykluczamy rozbudowy. Skwer miejski na osiedlu Klonowe jest dobrym miejscem dla linarium z uwagi na wystarczającą przestrzeń i bliskość budynków mieszkalnych. Zapewniliśmy też bezpieczne podłoże piaszczyste, wymagane w tego typu urządzeniach. Obiekt posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Linearium to urządzenie rekreacyjno-sportowe zakupione w ramach miejskiego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Wymiary urządzenia: wysokość 6m, średnica wraz z kotwami ok. 11 m. Konstrukcję linową stanowi osiem lin głównych zakotwionych w gruncie oraz osiem ścian linowych z płaszczyznami poziomymi i dodatkowo zamontowanym szybem wewnętrznym. Urządzenie można rozbudowywać o kolejne elementy typu drabinki, ślizgi, czy tunele linowe. Koszt urządzenia wraz z montażem - 61.998zł.