Imieniny: Michaliny, Michała i Piotra

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Dzień Osób Niepelnosprawnych w sieradzkiej "Ósemce"

05/12/2017

Na sportowo odbył się w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Wydarzenie było również okazją do wręczenie Orderu Przyjaciela Integracji. W tym roku trafił on do Tomasza Andrzejewskiego.

- To wspaniałe uczucie, ale moim zdaniem jest to zasługa całej szkoły i społeczności, bo nie tylko uczniowie są super, a i z nauczycielami świetnie się współpracuje. Ale największą nagrodą dla mnie jest to, gdy na przykład na tak zwanych zielonych szkołach dzieci po zakończeniu dziękują za moją pracę dużymi oklaskami – mówił wyróżniony rodzic.
Uczniowie wzięli udział w różnorodnych konkurencjach sportowych na czas. Emocje sięgały zenitu, każda klasa kibicowała i wspierała swoich zawodników. Ważne, że tego dnia zwycięzcą okazał się  każdy. Nie liczyła się wygrana, lecz sportowa radość. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, które wręczał Paweł Osiewała, prezydent Sieradza. Zawody odbyły się w oddanej niedawno do użytku sali gimnastycznej. - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to szczególny czas, aby zwrócić uwagę na uczniów, którzy zmagają się z różnorodnymi problemami, pokonując swoje słabości i starając się coraz lepiej funkcjonować z pełnosprawnymi rówieśnikami – mówiła Renata Sobczak, dyrektor placówki.
Podczas obchodów zaprezentowano także film pt. „ Życzliwość”, którego bohaterami byli sami uczniowie, prezentujący efekty pracy w szkole integracyjnej. - Tutaj właśnie dzieci uczą się wrażliwości, otwartości i akceptacji. Cenne jest to, że te wartości przenoszą poza szkołę, pomagając wszystkim, którzy potrzebują pomocy – dodaje Renata Sobczak.
Na koniec obchodów rozegrano mecz koszykówki nauczyciele kontra uczniowie. Góra okazali się ci drudzy.