Imieniny: Janusza, Marii i Reginy

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Bezrobocie w Sieradzu spada

10/11/2017

Od grudnia 2015 r. z list zarejestrowanych bezrobotnych na terenie Sieradza ubyło blisko 900 osób. Dobra koniunktura na rynku pracy w stolicy regionu sieradzkiego przekłada się pozytywnie na statystyki bezrobocia w całym powiecie.

W grudniu 2015 r. Powiatowy Urząd Pracy w Sieradzu, w swoich rejestrach miał odnotowanych 2125 bezrobotnych mieszkańców miasta. Na koniec przedostatniego kwartału tego roku, liczba zarejestrowanych bez pracy sieradzan spadła do 1226 osób. – To, że coraz więcej mieszkańców naszego miasta ma pracę, to konsekwentna realizacja obietnic wyborczych, poparta ciężką pracą. Jako samorząd robimy bardzo dużo, by tych miejsc pracy w naszym mieście przybywało. Dbamy nie tylko o sprowadzanie nowych inwestorów, ale także o tych już tutaj działających i pozytywny klimat wokół Sieradza – mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.  Kolejny rok może być dalszym spadkiem bezrobocia, bo w mieście pojawią się nowe inwestycje.
Dobra koniunktura na rynku pracy w stolicy regionu sieradzkiego, pozytywnie wpływa również na statystyki bezrobocia w całym powiecie. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy na koniec września 2017 r. stopa bezrobocia w powiecie sieradzkim wynosiła 6,1 proc. To piąty wynik w całym województwie łódzkim (dwa inne powiaty: bełchatowski i łowicki mają identyczne statystyki). Dla porównania na koniec września 2017 r. bezrobocie w powiecie zduńskowolskim wynosiło 7,8 proc. , w wieluńskim 7,2 proc. a w łaskim 9,5 proc. Spośród 24 powiatów i miast na prawach powiatu województwa łódzkiego, najwyższe bezrobocie notowane jest w powiecie kutnowskim (9.9 proc.). Najlepiej sytuacja wygląda w powiecie skierniewickim (4,3 proc.).
Bezrobocie, liczone dla całego województwa łódzkiego, na koniec września wynosiło 7,1 proc. W Polsce zaś 6,9 proc.