Imieniny: Danieli, Bohdana i Julii

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Bezpłatne wycieczki ekologiczne: tama i termy

08/08/2018

Bezpłatne wycieczki ekologiczne na zaporę wodną Jeziorsko i do geotermii Poddębice.

Terminy wycieczek – 17.08.2018 r. i 24.08.2018 r.
Zgłoszenia w terminie do 14 sierpnia 2018 do godz. 13.00 (dotyczy wyjazdu w dniu 17.08.2018 r.) oraz do 22 sierpnia 2018 do godz. 13.00 (dotyczy wyjazdu w dniu 24.08.2018 r.).
Konieczność wypełnienia pisemnego zgłoszenia z uwagi na RODO.
Informacje jak również wzór zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej Urzędu Miasta Sieradza www.umsieradz.pl i na facebooku https://pl-pl.facebook.com/sieradzbierzeoddech/. Niezbędne informacje można uzyskać telefoniczne w Referacie Ekologii i Ochrony Środowiska, tel. 43/826-61-40, 43/826-61-39.
W zgłoszeniu należy podać swoje dane osobowe (imię, nazwisko), PESEL, adres zamieszkania, telefon kontaktowy oraz datę wycieczki (17 lub 24 sierpnia) i podpisać oświadczenie RODO znajdujące się na odwrocie zgłoszenia. Zgłoszenia, które nie będą zawierać wymienionych danych nie będą brane pod uwagę.
Urząd Miasta Sieradza dysponuje bezpłatnymi zaproszeniami dla 45 osób na każdą wycieczkę. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej wycieczce.
Dzieci i młodzież do lat 18 mogą brać udział w wycieczce wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.
Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 43/ 826-61-40.
Zgłoszeń można dokonać: osobiście w siedzibie Urzędu Miasta Sieradza (Pl. Wojewódzki 1- Referat Ekologii i Ochrony Środowiska, pokój 40), dostarczając wypełniony wzór zgłoszenia, lub przesyłając skan wypełnionego zgłoszenia na adres a.lubera@umsieradz.pl
Przy ustalaniu listy uczestników decyduje kolejność zgłoszeń.

Urząd Miasta Sieradza zapewnia:
Przejazd autokarem,
Zwiedzanie Zapory i Elektrowni,
Zwiedzanie Pijalni Wód,
Zwiedzanie Parku oraz Pałacu,
Zwiedzanie ogrodu zmysłów,
Zwiedzanie geotermii Poddębice,
Bilet wstępu na Baseny termalne,
Opieka pilota na trasie wycieczki,
Ubezpieczenie NNW Polska 5.000 PLN,
Opłaty drogowe,
Opłaty parkingowe.

PROGRAM IMPREZY
08.15 – zbiórka w Sieradzu, Plac Wojewódzki przed Urzędem Miasta.
Przyjazd do Skęczniewa na zaporę wodną na Jeziorsku, zwiedzanie.
Zapora w Skęczniewie na Jeziorsku stanowi ochronę przeciwpowodziową jak również zabezpieczenie przed suszą, poprzez nawadnianie użytków rolnych. Oprócz tego przy jazie zbudowano elektrownię wodną produkującą energię elektryczną o mocy blisko 5 MW (20 GWh rocznie). Wysokość zapory to 20 metrów a jej długość 2,73 km. Jeziorsko to największy zbiornik wodny w regionie łódzkim.
Godz. 10.00 Przejazd do Poddębic do Pijalni Wód termalnych
Pijalnia wód termalnych Poddębicka woda termalna pochodzi z ujęcia Poddębice GT-2. Wydobywana jest z głębokości 2101m i ma 27 tys. lat. Szczególnym walorem tej wody jest jej wysoka temperatura: 72ºC w miejscu ujęcia i pierwotna czystość pod względem chemicznym i mikrobiologicznym. Woda ma charakter wodorowęglanowo-sodowo-wapniowy. Jest hipertermalna i niskozmineralizowana. Z dobrodziejstw poddębickiej wody termalnej korzystać może każdy, bez względu na wiek. Picie jej poprawia samopoczucie, obniża stres. Odczyn pH=7 oraz niska twardość i obecne w tej wodzie związki krzemu są korzystnymi walorami powodującymi lepsze nawodnienie i oczyszczenie organizmu z substancji wydalanych. Pijalnia Wód Termalnych znajduje się w pobliskim XIX-to wiecznym kościele ewangelicko-augsburskim
Spacer po Ogrodzie Zmysłów w Poddębicach z elementami małej architektury: muzyczne gniazda, studnie echo, parawany akustyczne, zapachowe siedziska, wizualne dzwonki, kolorowe fontanny, mur sensualny, mur interaktywny, megakalejdoskop, amfiteatr, huśtawki.. Ogród składa się z pięciu części odpowiadających ludzkim zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i orientacji przestrzennej. Kilkanaście metrów od wejścia do parku miejskiego stoi głaz z 1962 roku poświęcony setnej rocznicy przybycia w okolice Poddębic (Bronowo) polskiej pisarki Marii Konopnickiej. Znajdujący się w obrębie parku renesansowy pałac to prawdziwa perła renesansu z 1610 roku.
Zwiedzanie geotermia Poddębice.
12.30- 15.00 korzystanie z otwartych basenów termalnych.
5.10 – Wyjazd w kierunku Sieradza.
6: 00 - Przyjazd do Sieradza. Zakończenie imprezy.
 
Uwagi: Program jest ramowy i może ulec zmianie.
Wycieczki organizowane są w ramach projektu „Edukacja ekologiczna sieradzan 2018” i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Sieradza i WFOŚiGW w Łodzi.