Imieniny: Danieli, Bohdana i Julii

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Będą nowe mieszkania

09/10/2018

Budowę co najmniej 150 nowych mieszkań w Sieradzu zakłada projekt inwestycyjny w ramach rządowego programu wsparcia budownictwa „Mieszkanie plus” . 

- W ostatnim czasie w Sieradzu zrealizowano kilka nowych projektów deweloperskich w budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i wielorodzinne. Boom na rynku mieszkaniowym w naszym mieście jest tak duży, że nie zaspakajają one całkowitych potrzeb mieszkańców, jak i też koszty ich nabycia są dla części z nich zbyt wysokie. A przecież posiadanie własnego mieszkania, to cel i marzenie każdej rodziny. Inwestycja, którą będziemy realizować jest właśnie odpowiedzią na te potrzeby – tłumaczy Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.
Wg założeń projektu, mieszkania mają być zlokalizowane w trzech dwuklatkowych budynkach. – Planujemy po pięć kondygnacji w każdym. Bloki będą wyposażone w windy, a wokół nich powstanie ponad 230 miejsc parkingowych. Zagospodarowany zostanie również teren wokół nich. Mieszkania będą oczywiście pod wynajem długoterminowy – wyjaśnia Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza.
Inwestycja o szacowanej wartości ponad 27.000.000 zł netto ma być realizowana w rejonie ulic Armii Krajowej i Sikorskiego. W planach przewiduje się, że pierwsi lokatorzy mogliby w nich zamieszkać w 2020/21 roku. Magistrat ogłosił właśnie konkurs na wybór wspólnika i inwestora finansowego do spółki celowej, której zadaniem będzie budowa nowych mieszkań w Sieradzu. Termin składania ofert mija 25 października. Jest to pierwszy krok na drodze do realizacji inwestycji. Po zawiązaniu spółki celowej, do której (w zamian za udziały) Miasto wniesie aport w postaci nieruchomości miejskich,  na których powstaną bloki, kolejnym krokiem będzie przygotowanie projektu budowlanego i zdobycie pozwolenia na budowę, a także wyłonienie generalnego wykonawcy inwestycji.
Mieszkania mają być 2 i 3 pokojowe o powierzchni od ok. 45 do 65 m/kw w standardzie „pod klucz”, zgodnie z wytycznymi dla tego typu projektów.
Szczegóły dotyczące warunków wynajmu będą znane po zawiązaniu spółki.
FOT. Inwestycja o szacowanej wartości ponad 27.000.000 zł netto ma być realizowana w rejonie ulic Armii Krajowej i Sikorskiego.