Imieniny: Amandy, Jana i Juliana

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Aktualności

26/05/2017

Kamera na start... w przedszkolu

19 maja 2017 roku odbyło się w Teatrze Miejskim podsumowanie konkursu filmowego, pt. „Kamera na Start – Przedszkolne Debiuty”,  skierowanego do wychowanków przedszkola, rodziców i mieszkańców Sieradza.
26/05/2017

Konkursy na dyrektorów szkół rozstrzygnięte

W Urzędzie Miasta Sieradza rozstrzygnięte zostały konkursy na dyrektorów sieradzkich placówek oświatowych. Konkursy były przeprowadzane w tych placówkach, w których w roku 2017 kończyła się kadencja dotychczasowych dyrektorów. I tak, konkurs wygrały:
25/05/2017

Cmentarz wirtualnie

Przedsiębiorstwo Komunalne w Sieradzu uruchomiło aplikację, która pozwala na łatwe znalezienie grobów czy zapalenie wirtualnego znicza. System obejmuje cmentarz komunalny w Kłocku.
25/05/2017

Towarzysko po parku

21 maja 2017 r. w Parku Miejskim w Sieradzu odbył się III Sieradzki Cross Towarzyski, organizowany przez Stowarzyszenie Grupa Biegowa „Sieradz biega”. Zawody posiadają nietypową formułę, zgodnie z którą każdy uczestnik ma 6 h na pokonanie dowolnego dystansu na dwukilometrowej rundzie z możliwością odpoczynku i powrotu na trasę, zaś dystans minimalny, wymagany do sklasyfikowania i otrzymania...
24/05/2017

Piknik Rodzinny Sieradz bierze oddech

W dniu 20 maja 2017 r. na placu przed Teatrem Miejskim w Sieradzu odbył się piknik rodzinny "Sieradz bierze oddech" wraz z imprezą towarzyszącą – XIII Festiwalem Recyklingu, zorganizowany w ramach Edukacji Ekologicznej Sieradzan. W ramach pikniku zorganizowane zostały konkursy dla dzieci i młodzieży z terenu miasta Sieradza.
23/05/2017

Antoine z wizytą na stałe u Adama Szulca

Noc Muzeów również zagościła do salonu  fryzjerskiego Barbera Adama Szulca w Poznaniu.  W tym czasie nastąpiło uroczyste odsłonięcie muralu Antoine Cierplikowskiego. W tę niepowtarzalną noc można było podziwiać gablotę z zabytkowymi kosmetykami, pokaz golenia twarzy na mokro i strzyżenia flattopa.Gościem specjalnym Nocy Muzeów w Poznaniu był Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, który wspólnie z...
23/05/2017

Antoine w Fabryce Koronek

Po raz szósty, na zaproszenie Jagi Hupało, wielu znakomitych artystów wzięło udział w Nocy Muzeów pod hasłem POWER of MODERN ART. Wśród prezentowanych prac były fotografie Antoniego Cierplikowskiego wypożyczone przez sieradzki magistrat. Wieczór przy ulicy Burakowskiej obfitował w wiele znakomitych atrakcji koncerty, pokazy mody, performance, sesje medytacji, wystawy, prezentacje czy wideo....
23/05/2017

Spotkanie z Tomaszem Budzyńskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie  z Tomaszem Budzyńskim - liderem zespołu Armia, pisarzem, reżyserem, poetą, artystą malarzem, które odbędzie się dnia 25 maja 2017 roku o godz. 18.00 w budynku Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Miejskiej przy ul. Mickiewicza 6 w Sieradzu, w pobliżu Wyższej Szkoły Humanistyczno- Ekonomicznej w Sieradzu. WSTĘP WOLNY!

Strony