Imieniny: Cecylii, Jonatana i Marka

RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

A+ A-

Logo oficjalnego serwisu internetowego Urzedu Miasta Sieradz

Aktualności

21/11/2017

Przedsiębiorczość społeczna szansą na zatrudnienie

Spółdzielnia socjalna, to grupa ludzi (najczęściej osób, które z różnych powodów "wypadły" z rynku pracy), prowadzących wspólną działalność gospodarczą dla zapewnienia sobie miejsca pracy. Jak założyć spółdzielnię socjalną? Akcję informacyjną dotyczącą przedsiębiorczości społecznej prowadzi Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi. Szczegółowe informacje można uzyskać w Centrum Informacji i Planowania...
20/11/2017

Turniej FUTSAL Młoda Ekstraklasa - zapisy

Minister Grzegorz Schreiber, Poseł na Sejm RP wraz z działaczami sportowymi zaprasza na Turniej Młodej Ekstraklasy w Futsalu. O zwycięstwo będą walczyć zarówno drużyny klubowe, jak i amatorzy. Rywalizować będą w kilku miastach województwa. Właśnie rozpoczęły się zapisy drużyn.
18/11/2017

Rekordowy budżet

Ponad 181 mln zł po stronie wydatków, z czego niemal 37 mln zł przeznaczonych na inwestycje. To dwie liczby, które najlepiej charakteryzują projekt przyszłorocznego budżetu Miasta Sieradza.
16/11/2017

Toya o Sieradzu

Miasto Sieradz rozpoczęło współpracę z Telewizją Toya z siedzibą w Łodzi. Stosowny list intencyjny w tej sprawie podpisał Prezydent Sieradza Paweł Osiewała i Barbara Mrozińska - Badura prezes zarządu Toya w Łodzi. Współpraca zakłada promocję Miasta Sieradza na antenie łódzkiej telewizji Toya zarówno w sferze turystyki, inwestycji czy wydarzeń kulturalnych. - Sieradz jest ważnym elementem na...
16/11/2017

Piosenki z mojej ulicy

Już w najbliższą sobotę (18 listopada) w sieradzkim klubie Prorock, odbędzie się koncert w wykonaniu Piotra Cajdlera oraz grupy Zoo Cafe. Początek koncertu zaplanowano na godz. 20. Jeszcze dzisiaj, tj. 16 listopada, w salone firmowym Grupy Tubądzin (ul. Dworska 28) będzie można spotkac się z autorami płyty "Piosenki z mojej ulicy".
15/11/2017

Pamięci sieradzkich zakładników

Były kwiaty, znicze na grobach rozstrzelanych zakładników a także przypomnienie tragicznych wydarzeń sprzed 78 lat. Mieszkańcy, harcerze, a także przedstawiciele władz miasta, powiatu i instytucji uczcili pamięć zamordowanych sieradzan 14 listopada 1939 roku.
14/11/2017

Dofinansowania dla sieradzkich szkół i przedszkoli

Pięć sieradzkich przedszkoli i trzy szkoły podstawowe otrzymają dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Łączna kwota dotacji to ponad 144 tys. zł. Dofinansowanie, które przeznaczone będzie na edukację dzieci i młodzieży w zakresie ograniczania niskiej emisji, otrzymały następujące placówki:- Przedszkole nr 1- Przedszkole nr 3- Przedszkole nr 4-...
14/11/2017

Przystąp do Klubu 60+.

Dziś 14 listopada, w Polsce obchodzony, jako Ogólnopolski Dzień Seniora. To doskonała okazja do złożenia życzeń wszystkim seniorom. To także okazja, jaką prezydent Sieradza Paweł Osiewała wykorzystuje do zaproszenia seniorów do tworzenia polityki społecznej w Sieradzu.

Strony